Suç ve Güç İlişkilerinin Vahşi Bir Portresi

Amerikalı yazar ve senarist Dennis Lehane’in yeni kitabı “Ayrılan Yollar” Saga Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Roman, PEN/Winship Ödülü’nde finalist olan, Anthony Ödülü ile Barry En İyi Roman Ödülü’nü, Massachusetts Kurmaca Kitap Ödülü ve Fransa’nın Prix Mystere de la Critique Ödülü’nü kazandı.
Kitabın konusu kısaca şöyle:

1974 yazı, Boston’u sıcak bir dalgayla sararken, kahramanımız Mary Pat Fennessy, faturalarını ödeme mücadelesi veriyordu. “Southie” adı verilen İrlanda Amerikan mahallesinde yaşayan Mary Pat, geleneklere bağlı bir topluluğun parçasıydı.

Bir gece, kızı Jules geç saatlere kadar eve dönmedi, gizemli bir ölüm olayı mahalleyi sarstı. Bu iki olay, ilk bakışta bağlantılı gibi görünmüyordu ama Mary Pat’in kayıp kızını bulma çabasını tetikledi.

Kentteki ırk ayrımının şiddetle patladığı bu dönemde geçen “Ayrılan Yollar” yalnızca bir gerilim romanı değil, aynı zamanda suç ve güç ilişkilerinin vahşi bir portresi ve Amerikan ırkçılığının karanlık yüzünün cesurca tasviri olarak öne çıkıyor. Bu kitabı okuduğunuzda sınırları zorlayan insanların neler yapabileceğini de göreceksiniz.

Ünlü yazar Stephen King, “Ayrılan Yollar düşündürücü, ilgi çekici, öfkelendirici ve elinizden bırakamayacağız bir eğlence” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x