Polat Ailesinin Gelini Hazal Erdoğan Kayyım Atanan Şirketlerin Yeniden Faaliyet Sürdüreceğini Duyurdu!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalarla tutuklanan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın şirketlerine kayyım ataması yapılmıştı. Polat ailesinin gelini sosyal medyadan yaptığı paylaşımla, şirketlerin çalışmalara şeffaf bir şekilde devam edeceğini duyurdu.

Lüks hayatlarıyla sosyal medyanın en tanınan isimleri haline gelen Dilan Polat ve eşi Engin Polat hayatı tepeden tırnağa değişti.

Polat çifti ve yakınları ‘Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet’ gibi suçlamalardan 4 Kasım’da çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Haftalardır cezaevinde tutuklu bulunan Polat çiftine ait şirketlerde naylon fatura kesildiği öne sürülmüştü. MASAK da “100 milyonlarca liralık şaibeli işlem var” diyerek çalışmalarını hızlandırmıştı.

Bu süreçte onlarca şirkete ne olacağı da büyük bir merak konusu oldu. Çünkü başta Dilan Polat’a ait güzellik merkezleri olmak üzere pek çok şirketlerinin onlarca şubesi var.

Bu dönemde gelişmeler üst üste geldi ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilan ve Engin Polat ile yakınlarına ait 27 şirkete kayyum atanması talep edildi.

Söz konusu talebi değerlendiren mahkeme de Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Dipomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Sinem Sıla Doğu Güzellik Kozmetik ve Rise And Shine Kozmetik başta olmak üzere tam 27 şirkete kayyum atanmasına karar verdi.

Bugün konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Haberi, Engin Polat’ın kardeşi Alper Kürşat Polat ile düğün hazırlığı yapan Hazal Erdoğan sosyal medyasından duyurdu.

Dava sonuçlanana kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen şirketlerin tüm ticari faaliyetlerine şeffaflıkla sürdürülmeye devam edeceği açıklandı.

Paylaşımda “17 Kasım 2023 tarihi itibari ile adli mercilerimizin verdiği karara istinaden, Sayın Dilan Polat ve Engin Polat’ın yönetiminde bulunan Dilan Polat A.Ş., Rise and Shine Kozmetik A.Ş. ve diğer şirketlerin yönetimine, hukuki süreç sonlanıncaya kadar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ‘TMSF’ tarafından kayyım ataması yapılmıştır. Güzellik Merkezlerimiz ve Franchise şubelerimizle, markalarımızın sözleşmelerle hüküm altına alınmış tüm ticari faaliyetleri şeffaflıkla sürdürülmeye devam edecektir. Her geçen gün verdiğimiz hizmet, ürün kalitesi ve danışan memnuniyetimizi daha ileri taşıma kararlılığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadeleri yer aldı.

Hazal Erdoğan ile beraber birçok aile yakını ve güzellik merkezi şubeleri bu paylaşımı sosyal medya hesabından yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir