Ev Sahibini Öldüren Kiracı Ülkesine Kaçtı!

Berfin Funda AÇIKBAŞ

İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre, korkunç olay 23 Ağustos 2022 gecesi yaşandı. Dava dosyalarına giren tanık ifadelerine göre Hayrullah Yurtsever (61), zaman zaman, kiracısı Leyla Abişova ile ‘ödenmeyen kira’ nedeni ile tartışma yaşadı.

Tanık olarak ifadesi alınan Eyyüp Can Kazan, Hayrullah Yurtsever’in, Azerbaycan vatandaşı kiracısına yönelik ‘Evimden çıkın. Paramı da verin. Polis çağırır; sizi evimden attırırım” dediğini duyduğunu söyledi. Kazan, Azeri kiracının da “Asıl ben seni polise şikâyet ederim. Sen bana tacizde bulunuyorsun. Hem de evime gelerek haneme tecavüz ediyorsun” dediğini duyduğunu söyledi.

CİNAYET GÜNLER SONRA ORTAYA ÇIKTI

Ev sahibi Yurtsever ile kiracısı Abişova arasında 23 Ağustos günü yaşanan tartışma ise kanlı bitti. Abişova, eve Shukur Bahlulov ile yakınları Hijran Mehdiyev ile Arrahman Mehdi’yi de çağırdı. Saat 00.30 sırlarında bu kişiler Yurtsever’i bıçaklayarak öldürdü. Polisin yaptığı çalışma sonrası elde edilen kamera kayıtlarında, cinayeti işleyen kişiler binadan kaçarak uzaklaştı.

KİRACI ÜLKESİNE KAÇTI

Korkunç cinayet ise Yurtsever’in bedenindeki çürüme nedeni ile çevreye yayılan koku sonrası ortaya çıktı. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sonrası Shukur Bahlulov ile Hijran Mehdiyev tutuklandı.

Bahlulov, cinayeti işleme nedenini, ev sahibi Yurtsever’in, kız kardeşi Leyla Abişova’yı sürekli taciz etmesi olduğunu öne sürdü.

4 KİŞİYE ‘MÜEBBET HAPİS’ TALEBİ

Soruşturma sürecinde, cinayetin iki diğer zanlısı Leyla Abişova ile ile Arrahman Mehdi’nin, ülkeleri Azerbaycan’a kaçtıkları anlaşıldı. Yürütülen soruşturma sonrası 4 kişi hakkında müebbet hapis cezası istemi ile dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x